Directia de Asistenta Sociala
![](https://primariagurahumorului.ro/wp-content/uploads/2023/04/asistenta_sociala-scaled.jpg)
Acest departament din cadrul administrației publice locale este organizat ca un serviciu public aflat în subordinea Consiliului Local Gura Humorului.
Serviciile de asistență socială sunt servicii specializate de protejare a persoanelor, grupurilor, comunităților cu probleme speciale, aflate temporar în dificultate care, din motive de natură economică, socio-culturală, biologică sau psihologică nu au posibilitatea de a realiza prin mijloace si eforturi proprii un mod normal dar decent de viață.
Contact:
Adresa: Str. Stefan cel Mare nr.13
Telefon: 0230 234 355
Email: asistenta@primariagurahumorului.ro
Program cu publicul: 08.00 – 16.00