Ședința ceremonială de constituire a Consiliului Local al orașului Gura Humorului

Astăzi, 23.10.2024, orele 10°°, la Casa de Cultură a orașului Gura Humorului – Sala Mare de festivități, a avut loc sedinta ceremoniala de constituire a Consiliului Local al orasului Gura Humorului, județul Suceava, convocată în baza Ordinului nr.533 din data de 17.10.2024 al Prefectului Județului Suceava.

În cadrul sedintei ceremoniale de constituire a Consiliului Local al Orașului Gura Humorului, ca urmare a rezultatelor alegerilor autorităţilor publice locale din data de 09 iunie 2024, au depus Jurământul domnul Marius-Ioan Ursaciuc, Primarul Orasului Gura Humorului si consilierii locali aleși, ale căror mandate au fost validate de Judecătoria Gura Humorului.

La sedintă au participat Prefectul Judetului Suceava, domnul Gheorghe – Alexandru Moldovan, consilierii locali din cadrul Consiliului Local al orașului Gura Humorului din mandatele anterioare, conducătorii instituțiilor publice din oraș, precum si alti invitati.