Carnavalul copiilor la Gura Humorului – 1 iunie 2012

Carnavalul tinerilor se aporpie de linia de start.
Vineri, 1 Iunie, Primaria Gura Humorului da startul Carnavalului Copiilor, unde vor participa aproximativ 1855 de copii. Evenimentul va incepe la ora 9.00 in Parcul Libertatii, urmand mai apoi deplasarea acestora pe traseul Parcul Libertatii – sensul giratoriu – Muzeu, unde va fi amplasata o scena. Fiecare grup de copii va sustine un mic program artistic pe scena.

Totodata Primaria Gura Humorului impreuna cu Consiliul Local au decis ca incepand cu anul 2013 acest eveniment sa devina o traditie. In acest sens s-a stabilit ca in cadrul urmatorului carnaval sa fie premiat cel mai sugestiv car alegoric al copiilor.
Informaţii suplimentare despre activităţile şi obiectivele acestei iniţiative pot fi obţinute de la ofiterul de presa Mihai Boboc, tel. 0734.070.180, e-mail andrei.boboc@gmail.com.

Va asteptam cu drag!