5 Iunie 2015 – Ziua mediului

Primaria orasului Gura Humorului a organizat o campanie de igienizare desfasurata in perimetrul localitatii, in care se vor implica asa cum se intampla in fiecare an, cadre didactice si elevi de la institutiile de invatamant din zona, ce doresc sa transmita prin aceste actiuni un mesaj ferm celor care sufoca natura cu deseuri abandonate iresponsabil in cele mai neasteptate locuri: pe malul apelor, in paduri, pe potecile de drumetie.

Nu uitati ca datoria morala pe care o are fiecare dintre noi este sa lasam generatiilor viitoare un patrimoniu natural cat mai nealterat posibil !
Respectul fata de natura reflecta fidel gradul nostru de civilizatie !
Luati atitudine fata de personajele care ignora mediul inconjurator, alterandu-l cu mormane de gunoaie ! Este inadmisibil si ilogic sa acceptam un asemenea comportament !

ing.Cecilia Bedrulea
compartiment protectia mediului, Primaria Gura Humorului