Anunt sedinta constituire Consiliu Local

Vă aducem la cunoștință că prin Ordinul Prefectului județului Suceava nr. 239 din 17.06.2016 s-a convocat ședința de constituire a Consiliului local pentru data de 25.06.2016, orele 14ºº la sediul Primăriei orașului Gura Humorului, cu următorul proiect al ordinii de zi :

1. Alegerea membrilor Comisiei de validare;
  2. Validarea mandatelor consilierilor locali;
  3. Depunerea jurământului de către consilierii locali;
  4. Alegerea președintelui de ședință;
  5. Prezentarea hotărârii judecătorești de validare a mandatului de primar și depunerea jurământului de către primar;
  6. Alegerea viceprimarului;
  7. Aprobarea numărului, denumirii și componenței comisiilor de specialitate pe diferite domenii de activitate .

La ședință pot participa pe lângă consilierii aleși în urma alegerilor din data de 05.06.2016, consilierii precedenți și reprezentanți ai partidelor, formațiunilor politice, alianțelor politice sau alianțelor electorale, conducători de unități, instituții și agenți economici de pe raza orașului .

SECRETARUL ORAȘULUI,
Jr. TIPA ELENA DANIELA