Elena Udrea s-a plimbat cu mocăniţa la Gura Humorului

Elena Udrea s-a plimbat cu mocăniţa la Gura Humorului. Şi nu oricând, ci la 12.00 noaptea. Ministrul Dezvoltării Regionale şi Turismului a vorbit depre experienţa din mocăniţă ca fiind una de neuitat şi le-a recomandat tuturor românilor să viziteze aceste zone.
Ministrul Dezvoltării Regionale şi Turismului a fost impresionată de plimbarea cu mocăniţa şi de peisajele din Gura Humorului.
“Ne-am bucurat că ajungând chiar şi pe la 11.00 noaptea, domnul Gheorghe Flutur nu s-a lăsat până nu ne-a plimbat cu mocăniţa. La 12.00 noaptea am fost într-o plimbare cu mocăniţa într-un peisaj de basm, la Gura Humorului, cu o mocăniţă care fluiera, mergând prin pădure. A fost foarte frumos şi cred că dacă pe noi, cei care suntem de-ai locului, ne-a impresionat aşa de mult este mult mai impresionant pentru cei care nu cunosc tradiţiile româneşti şi vin aici prima dată şi se întâlnesc cu ele”, a declarat Elena Udrea, ministrul Dezvoltării Regionale şi Turismului.

Sursa: realitatea.net