Festivalul International de Grafica Satirica si Literatura Umoristica Umor la … Gura Humorului XXIX-a 2019

Organizatorii Festivalului International de Grafica Satirica si Literatura Umoristica Umor la … Gura Humorului ( Primaria Gura Humorului – Centrul Cultural Gura Humorului , Consiliul Judetean Suceava – Centrul Cultural Bucovina si Primaria Manastirea Humorului ) anunta lansarea celei de-a XXIX- a editii a festivalului-concurs ce va avea loc in perioada 05 iulie – 07 iulie 2019.

Tema pentru ambele sectiuni este ÎMPĂRȚIRE.

Termenele pentru trimiterea lucrarilor in concurs sunt : 10 iunie 2019 – pentru grafica satirica si literatura umoristica.

Relatii suplimentare se pot obtine de la Biroul de Relatii cu Presa al Festivalului “Umor la… Gura Humorului”:

• Galavan Robert George – Muzeul Obiceiurilor Populare din Bucovina Gura Humorului
  • Telefon : 00 40 757485882
  • E-mail: umorlahumor@gmail.com
  • Prof. Sever Dumitrache – Casa de Cultură Gura Humorului
  • Telefon : 00 40 723270520

Regulamentul si formularele de inscriere pot fi descarcate de mai jos:

No files found.